Jak wybrać męski płaszcz?

Odzież męska charakteryzuje się tym, że w sezonie letnim wybierane są zupełnie inne elementy ubioru, aniżeli przez resztę roku. Niestety nie da się ukryć, że przez znaczną większość czasu temperatura nie rozpieszcza. Nawet w sezonie wiosennym lub jesiennym warto zaopatrzyć się w cieplejsze ubrania, ponieważ pogoda może być wyjątkowo zdradliwa. Część mężczyzn staje wtedy przez istotnym dylematem: kurtka czy płaszcz? Ze względu na swoją funkcjonalność, płaszcz wydaje się rozsądniejszym rozwiązaniem, jednak trzeba wiedzieć, jak wybrać odpowiedni przy tak dużym wyborze w wielu sklepach z ubraniami online.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płaszcza?

Niestety odzież męska, gdy zostanie źle dobrana, może być największym przeciwnikiem samego mężczyzny oraz może go wystawić na wiele niekorzystnych ocen i krzywych spojrzeń. Właśnie dlatego trzeba w odpowiedni sposób wybrać, co na siebie założyć. Przy dobrze dobranej stylizacji będziemy sprawiać lepsze wrażenie na otaczających nas osobach, kadrze kierowniczej, a także możemy zwrócić na siebie uwagę niejednej kobiety.

Pierwszą rzeczą, która ma ogromne znaczenie dla naszego wyglądu, jest długość płaszcza. Aby płaszcz mógł być dalej nazywany płaszczem, powinien sięgać co najmniej do połowy pośladka. W drugą stronę: aby płaszcz wyglądał dobrze, nie powinien być dłuższy niż do kolan. Za długie warianty będą się bardzo brudzić, na dodatek nie prezentują się najlepiej.

Wyobraźmy sobie, że sklep z ubraniami online prezentuje nam swoją bogatą ofertę. Właśnie w tym miejscu rodzi się kolejne pytanie: płaszcz krótszy czy dłuższy? Odpowiedź jest uzależniona od budowy ciała mężczyzny. Dla wysokiego mężczyzny istnieje więcej możliwości, gdyż może sobie pozwolić na dowolną opcję. Sytuacja się komplikuje, gdy wyboru ma dokonać pan o niższym wzroście. Powinien on unikać długich płaszczy, ponieważ optycznie skracają sylwetkę.

Jaki kolor płaszcza będzie najlepszy?

Wszystkie elementy odzieży męskiej można znaleźć w wielu kolorach. Umożliwia to szeroki wybór dla każdego mężczyzny, a przecież każdy może mieć inny gust. Jednak aby nasz wybór był tak uniwersalny jak tylko może, trzeba postawić na czerń. Płaszcze nie są tutaj wyjątkiem. Czarny płaszcz będzie pasował absolutnie do wszystkiego, a jego dodatkową zaletą jest formalny charakter. Jeśli planujemy zakupić płaszcz na uroczyste wyjścia, to bez wahania wybierzmy czarny.

Jednak co zrobić, jeśli nasz płaszcz ma pasować również do casualowych stylizacji, a czerń nie jest naszym sprzymierzeńcem? Trzeba pamiętać, że są również inne opcje, które będą dobrze wyglądać, a będą mniej formalne. Do takich kolorów należą: granat, brąz oraz szarość. Płaszcze w kolorach jak te również będą dodawać nam elegancji.

Niejeden sklep z ubraniami online posiada w swojej kolekcji również płaszcze o dużo bardziej ekstrawaganckich kolorach. Na taki akt odwagi można sobie oczywiście pozwolić, ponieważ będzie nas wyróżniał z tłumu oraz udowodni, że nie boimy się małych eksperymentów. Jednak trzeba wtedy mocno uważać. Stylizacja, która zawiera wyróżniający się kolorystycznie płaszcz, musi być bardzo dobrze przemyślana oraz dobrana, aby nie wyglądała kiczowato.

Stylowe płaszcze męskie

Płaszcze – podobnie jak marynarki – mogą być jednorzędowe lub dwurzędowe. Która z tych możliwości będzie lepsza? Odpowiedź jest identyczna jak ta przy pytaniu o długość: wszystko zależy od budowy ciała mężczyzny. Jeśli posiada on wystający brzuszek bądź jego sylwetka jest bardziej zaokrąglona, nie powinien myśleć o dwurzędowym płaszczu. Taki krój powoduje optycznie powiększa, a na tym chyba nikomu nie zależy. Za to szczupły mężczyzna może sobie pozwolić na podwójny rząd guzików, ponieważ będzie czerpał wtedy korzyści z takiego wyboru – będzie wyglądał na bardziej muskularnego niż jest w rzeczywistości.

Oczywiście płaszczy jest co najmniej kilka rodzajów. Płaszcze różnią się od siebie oraz nadają się na inne okazje. Jeśli mężczyźnie potrzebny jest płaszcz na okazje formalne, powinien oczywiście wybrać czarny. Ale dodatkowo powinien znać takie nazwy jak chociażby dyplomatka. To kojarzące się z arystokracją określenie oznacza płaszcz, który zazwyczaj sięga do kolan i posiada jeden rząd guzików. Dyplomatka idealnie nada się na formalne uroczystości. Inną nazwą, którą łączymy z oficjalnym charakterem, jest bosmanka. Ta z kolei charakteryzuje się dwoma rzędami guzików. Podobnie jak dyplomatka, bosmanka również nada się na ważne wydarzenia.

Gdy jednak pomyślimy o płaszczu, który będziemy mogli spokojnie założyć w bardziej codziennej sytuacji, to powinniśmy pamiętać o istnieniu budrysówki czy trenczu. Budrysówka odznacza się czterema drewnianymi kołeczkami, które w swojej funkcji mają zastąpić guziki. Co ciekawe, ten rodzaj płaszcza wywodzi się z mody wojskowej. Z kolei trencz charakteryzuje się ciekawym kołnierzem i jeszcze oryginalniejszym pasem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here