Co wpływa na dymienie e-papierosa?

Dymienie e-papierosa – a raczej charakterystyczna mgiełka – jest całkowicie bezpieczna dla otoczenia i szybko ulatnia się w powietrzu. Chmurka będąca efektem palenia e-papierosa jest miłym skutkiem ubocznym, który docenia wiele użytkowników. Może jednak budzić wątpliwości u osób postronnych. Obawy nie są uzasadnione, ponieważ korzystanie z tego rodzaju urządzeń nie powoduje zjawiska biernego palenia, w wyniku którego wdychane są szkodliwe i rakotwórcze substancje. Co wpływa na dymienie e-papierosa?

Jak zwiększyć dymienie e-papierosa?

Obawy dotyczące wdychania dymu ze zwykłego papierosa są w pełni uzasadnione. Znajdują się w nim substancje rakotwórcze – izopren, kadm, cyjanowodór, amoniak i tlenek siarki. Inaczej substancja wygląda natomiast w przypadku e-papierosów, które uznawane są za całkowicie nieszkodliwe. W ich składzie nie znajdują się substancje smoliste, trujące, a zawartość nikotyny jest praktycznie znikoma. Wędruje w całości do płuc osób korzystających z e-papierosów – jedynie 2% ulatnia się do otoczenia. Nie zachodzi więc żadne ryzyko związane ze zjawiskiem biernego palenia, ponieważ dym z elektryków jest obojętny dla zdrowia.

Na dymienie e-papierosa wpływa kilka czynników, które pomagają osiągnąć pożądaną mgiełkę. Zalicza się do nich m.in.:

  • model e-papierosa (są modele lepiej i gorzej „dymiące”),
  • stopień naładowania akumulatora (w miarę rozładowywania „dymienie” się zmniejsza),
  • sposób palenia (długość zaciągania się),
  • skład płynu (e-liquidy zawierające gliceryny „dymią” mocniej),
  • stopień zużycia clearomizera,
  • temperaturę otoczenia (e-papieros inaczej zachowuje się na mrozie, a inaczej w temperaturze pokojowej).

Najważniejszym czynnikiem, który umożliwia osiągnięcie „dymku” (poza odpowiednim e-papierosem), jest technika palenia. Istnieją dwa rodzaje palenia e-papierosów. Jednym z nich jest MTL (Mouth throat lungs) – z ust do płuc. Metoda ta przypomina palenie papierosów analogowych i polega na zaciąganiu pary do ust, a następnie za pomocą kolejnego wdechu, razem ze wdychanym powietrzem z ust wydychaniu do płuc. Jest to więc palenie dwustopniowe. Technika DL (Deep Longs) – bezpośrednio do płuc, przypomina bardziej oddychanie, niż palenie. Aromatyczna para jest zaciągana bezpośrednio do płuc tak, jak podczas oddychania powietrzem.

Dlaczego dymienie e-papierosa jest ważne?

Dymienie e-papierosa w formie mgiełki jest najbardziej charakterystycznym zjawiskiem oddającym istotę analogowych papierosów. Nie każdemu jednak udaje się ją uzyskać. Ma na to wpływ wiele czynników, wśród których wyróżnia się niewłaściwą technikę palenia, rozładowany akumulator, a także nieodpowiedni sprzęt. Warto wybierać e-papierosy i cały osprzęt u renomowanych sprzedawców. Chmurka będąca efektem palenia e-papierosa jest miłym efektem docenianym przez użytkowników.

Jak mówi pracownik internetowego sklepu iVape oferującego sprzedaż liquidów i płynów do e-papierosów: Wybierając sprzęt do e-palenia, warto mieć świadomość, że zbiornik z większym ciśnieniem wymaga zastosowania techniki DL. Grzałka szybciej się wówczas napełnia liquidem. Jeśli natomiast zakupi się sprzęt z mniejszym ciśnieniem, do grzałki dopłynie mniej liquidu, a niewielkie wloty powietrza skutkują ograniczeniem siły zaciągania.

Decydując się na zakup liquidów i akcesoriów do e-papierosów, należy wybierać jedynie profesjonalnych producentów. Wysokiej jakości produkty, a także atrakcyjne ceny to gwarancja udanej transakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here