Poduszki ortopedyczne - najważniejsze informacje

Dobrze dobrane poduszki pozwalają na zdrowy i wygodny sen oraz odpoczynek. Na rynku dostępne jest bardzo wiele możliwości. Warto jednak podjąć przemyślaną i odpowiedzialną decyzję i postawić na poduszki ortopedyczne. Są one doskonale wyprofilowane, dzięki czemu gwarantują idealne wsparcie dla głowy i kręgosłupa, a także rozluźniają mięśnie. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat poduszek ortopedycznych.

Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne, takie jak np. https://www.e-poduszki.pl/poduszki-ortopedyczne-c1 wykonane są z pianki poliuretanowej. Materiał ten jest optymalnie ukształtowany i bardzo trwały. Dobrym rozwiązaniem jest specjalna pianka memory, która zapamiętuje kształt ciała i reaguje na temperaturę. Doskonale rozkłada się na niej nacisk, co zapewnia idealne warunki także dla osób o bardzo wrażliwej szyi.

Wielofunkcyjne poduszki ortopedyczne

Niezwykle interesującą propozycją są wielofunkcyjne poduszki ortopedyczne. Można je wykorzystywać do spania, a także do siedzenia w pracy, domu czy podczas długiej podróży. Wśród tego typu produktów można wyróżnić m.in. klasyczne kliny piankowe, które ułatwiają utrzymanie prawidłowej, wyprostowanej postawy ciała, a także poduszki sensomotoryczne przeznaczone do dynamicznego siedzenia.

Kolejnym produktem, na który warto zwrócić uwagę są poduszki lędźwiowe, które montuje się na oparciach foteli i krzeseł, co pozwala na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa.

Warto zaznaczyć, że najlepszym wyborem są poduszki medyczne, które posiadają atesty i certyfikaty, potwierdzające ich skuteczne działanie. Są one także wykonane z materiałów najwyższej jakości.

Poduszki piankowe

Z pewnością warto stosować dobrej jakości poduszki ortopedyczne. Ich wykorzystanie to skuteczny sposób na odciążenie pleców, a także na optymalne wsparcie kręgosłupa. Pomagają one przede wszystkim w przypadku problemów z odcinkiem krzyżowo – lędźwiowym. Dzięki nim można pozbyć się dolegliwości bólowych, które wiążą się z wielogodzinną pracą w trybie siedzącym.

Warto zaznaczyć, że na rynku są także dostępne specjalne poduszki ortopedyczne dla zawodowych kierowców. Ich kształt przesuwa miednicę do przodu, dzięki czemu rozluźniają się mięśnie pleców. Oprócz typowej poduszki typu klin, warto także postawić na profesjonalny korektor odcinka lędźwiowego. Jego optymalne wyprofilowanie zapewnia plecom podparcie, a tym samym koryguje wady postawy i zapobiega garbieniu się podczas siedzenia. Jest to bardzo ważne i pozwala uchronić przed postępującymi dolegliwościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here