Czy wiesz, jak ważna jest regularna wymiana filtra w butelce?

To absolutna podstawa do zapewnienia sobie pełnej skuteczności tego niezwykłego rozwiązania. Zanim jednak przejdziemy do samego procesu (wymiana filtra w butelce), wyjaśnimy sobie, czym jest i w czym może ci pomóc butelka wielokrotnego użytku. Gotowy?

Butelka filtrująca to wyjątkowo poręczne, lekkie i trwałe rozwiązanie, które zapewni ci smaczną filtrowaną wodę kranową, gdziekolwiek jesteś. Każda butelka wyposażona jest w filtr węglowy (naturalny, wytwarzany z łupin orzecha kokosowego), który usuwa nieprzyjemny zapach i smak chloru z wody kranowej, lekko podnosi jej pH (woda alkaliczna wspomoże cię w walce z zakwaszeniem organizmu), oraz pozostawi niezmienioną ilość pierwiastków w niej występujących (głównie magnez oraz wapń).

 

Co możesz zyskać, sięgając po butelkę wielokrotnego użytku?:

– będziesz EKO (ograniczysz zużycie jednorazowych opakowań, w których sprzedawana jest butelkowana woda ze sklepu)

– wyrobisz w sobie pozytywny nawyk regularnego nawadniania organizmu

– zapewnisz sobie wygodne rozwiązanie (smaczna filtrowana woda kranowa zawsze pod ręką)

 

Wiesz już, co możesz zyskać oraz czym właściwie jest butelka filtrująca, czas przejść proces wymiany filtra w butelce. Gotowy? A więc do dzieła!

 

Krok 1

 

Na początku wyczyść każdy element butelki filtrującej, możesz do tego użyć płynu do mycia naczyń. Temperatura wody nie powinna przekraczać 50 stopni Celsjusza. Pamiętaj również, że butelki nie można wyparzać. Sam filtr węglowy możesz wyparzać, ale potrzebujesz do tego osobnego naczynia (zalecany czas sterylizacji wrzątkiem to ok. 60 sekund).

 

Krok 2

 

Następnie wypłucz filtr węglowy pod bieżącą wodą przez ok. 30 sekund. Umieść filtr w butelce, którą uprzednio wypełnij w 2/3 wodą.

 

Krok 3

 

Wstrząśnij energiczne butelką filtrującą. Woda może przybrać delikatnie szarawy odcień, ale niczym się nie przejmuj, ponieważ to naturalne zjawisko. Wylej wodę do zlewu (możesz nią również np. podlać kwiatki w domu) i wypłucz butelkę.

 

Krok 4

 

Ponownie napełnij butelkę filtrującą zimną wodą kranową, zainstaluj ustnik z filtrem węglowym. Teraz mocno naciśnij butelkę i opróżnij jej zawartość do zlewu. Gdy wylejesz całą wodę, wypłucz butelkę i powtórz raz jeszcze ten krok.

 

Krok 5

 

Nalej zimną wodę kranową do butelki filtrującej, zainstaluj ustnik z filtrem węglowym i gotowe. Możesz cieszyć się smaczną filtrowaną wodą kranową, kiedy tylko masz na to ochotę, gdziekolwiek jesteś.

 

Wymiana filtra w butelce w innej wersji? Wejdź na stronę https://www.youtube.com/watch?v=3Yxh2TZwZOs&ab_channel=Dafi i zobacz wideo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here