Damskie bluzki - rodzaje dekoltów

Dobrze dobrane rodzaje dekoltów podkreślą ramiona i biust. Bluzki damskie z odpowiednim dekoltem mogą też zakryć mankamenty naszej sylwetki. Poznaj wszystkie rodzaje dekoltów i dowiedz się, jak wyszczuplić figurę, zyskać talię osy i zaznaczyć to, co w nas najpiękniejsze.

Dekolt łódka

Jest to proste, poziome wycięcie blisko szyi. Polecany paniom preferującym zabudowane ubrania. Dodaje wdzięku wąskim ramionom, za to niskie panie o szerokich ramionach nie powinny nosić bluzek
z tego typu dekoltem. Dekolt łódka optycznie powiększa górną część ciała. Świetnie sprawdzi się
u gruszek i kobiet o figurze H. Te panie, które mają duży biust lub szerokie ramiona powinny unikać takiego dekoltu.

Dekolt kwadratowy

Kwadratowy dekolt eksponuje obojczyki i biust. Zdecydowanie jednak nie będzie pasował do każdego typu sylwetki. W kwadratowym dekolcie najkorzystniej będą wyglądać panie o sylwetce gruszki,
u których wyrówna on proporcje sylwetki przez optyczne powiększenie górnej partii ciała.

Dekolt hiszpański

W bluzce z tego typu dekoltem najatrakcyjniej będą prezentowały się panie o figurze typu gruszka, ponieważ eksponuje szczupłe ramiona zarazem pomniejszając optycznie dolne partie ciała. Nie jest wskazany przy masywnych ramionach i dla pań o figurze Y.

Dekolt amerykański

Taki typ bluzki damskiej wydłuża i wyszczupla, dodatkowo pozwala wyeksponować wszystkie wdzięki. Panie o zbyt obfitych kształtach bądź też zbyt małym biuście nie powinny po niego sięgać. Dekolt amerykański nie jest niestety także dla osób, które maja tendencje do garbienia się. Będzie idealny dla pań o figurze jabłko, gruszka lub klepsydra.

Dekolt woda

W bluzkach z tym dekoltem materiał układa się luźno i delikatne się marszczy. Tworzy coś na kształt spadającej wody. Najlepiej sprawdzi się u pań z mniejszym biustem. Dekolt woda to świetny sposób na wyrównanie proporcji u gruszki czy podkreślenie kobiecych kształtów u pań o sylwetce H. Zrezygnować z niego powinny panie o figurze jabłka. Marszczenia na wysokości biustu zdecydowanie nie służą takiej kobiecej sylwetce.

Dekolt V

Dekolt w serek to jeden z nielicznych rodzajów dekoltów pasujących do każdej sylwetki. Dekolt V zwany jest też często dekoltem w szpic. Dobrze eksponuje biust, optycznie wydłuża sylwetkę i wysmukla szyję. Jest jednym z najchętniej i najczęściej wybieranych. Trzeba jednak uważać, gdyż zbyt duży dekolt nie zawsze jest na miejscu. Należy dobierać go adekwatnie do okazji – do pracy krótszy, a na wieczorne imprezy większy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here