Jak wybrać męskie futro naturalne?

Jeśli zdecydujesz się na zakupy i podarujesz sobie luksusowy prezent – futro naturalne – warto potraktować tę decyzję bardzo poważnie. Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie męskiego futra. Futro jest znacznie droższe niż jakikolwiek inny produkt, dlatego warto dokładnie zaplanować inwestycję w tak wyjątkowy element garderoby. Przy odpowiedniej pielęgnacji nie ma powodów, aby wątpić, że płaszcz będzie służył przez 10, a nawet 20 lat, jeśli będzie regularnie noszony.

Wybór męskiego futra

Przy wyborze męskiego futra cena nie jest pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę. Wybierając przedmiot wysokiej jakości, nawet za nieco wyższą cenę, nigdy nie będziesz żałować pięknego zakupu.

Przed zakupem zastanów się w jakim celu bierzesz tak drogą rzecz, i stąd powinieneś przejść do dalszych działań. Jeśli potrzebujesz futro do codziennego noszenia, powiedzmy do pracy, wtedy możesz wybrać tańsze futro.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wygląd sierści, jej kolor i kształt. Naturalne futro ma zawsze błyszczący połysk, włosy powinny być jednakowej długości, a sierść nie powinna mieć żadnych wgłębień.

Futra z oposa, kojota i szopa mają ciemniejsze odcienie i są częściej wykorzystywane do produkcji futrzanych płaszczy dla mężczyzn. Futra męskie z lisa, bobra i norek mają delikatniejsze, bardziej brązowe odcienie. Futro szynszyli i soboli jest szczególnie miękkie i delikatne. Futro każdego zwierzęcia może być sztucznie farbowane. Jeśli barwienie odbywa się zgodnie z wszystkimi przepisami, nie ma to żadnego wpływu na jakość produktu.

Jak określić jakość

Jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie określić jakość produktu wyłącznie na podstawie jego wyglądu. Sprzedawca powinien umożliwić Ci obejrzenie płaszcza „od środka”. Jest to niezbędny środek, jeśli nie chcesz później żałować zakupu.

Oglądając wnętrze futra, upewnij się, że nie jest ono wykonane z małych skrawków skóry, a wszystkie szwy są bardzo proste i nigdzie nie są ze sobą ściągnięte. W przeciwnym razie ryzykujesz, że otrzymasz produkt, który jest wykonany z odpadów. Jeśli zauważysz, że skóry są sklejone, a nie zszyte, to zostaw to i idź dalej – taki płaszcz wytrzyma nie więcej niż trzy lata.

Wybierz model

Futra męskie, podobnie jak damskie, są dostępne w szerokim wyborze stylów. Jeśli prowadzisz samochód, nie kupuj futra poniżej średniej długości, aby jego obszycie nie gniotło się i nie traciło z czasem na wyglądzie.

Jeśli Twój codzienny styl ubierania się jest bliski stylowi klasycznemu i biurowemu, to powinieneś zaopatrzyć się w futro w tym samym stylu. Ale klasyczne futra są również korzystne, ponieważ będą wyglądać równie dobrze w luźnym stylu.

Sprawdź ofertę na https://andrzejkonopka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here