Dotacja z PUP na otwarcie firmy

Ogłaszane przez placówki Urzędu Pracy programy mobilizujące do działania niepracujących cieszą się dużą powszechnością. Największe zaabsorbowanie widoczne jest w zapomogi na utworzenie indywidualnego przedsiębiorstwa. Jednym z głównych uwarunkowań uczestnictwa w tego rodzaju konkursie jest status osoby bez pracy. Przedstawicielstwa zastrzegają sobie także, że wnioskującym nie winna zostać jednostka, jaka w przeszłości takową subwencję już otrzymała.

W jaki sposób uzyskać dotację?

Jednostki, jakie starają się o dotacje z urzędy pracy, żeby zgłosić się do rywalizacji, są zobligowane przygotować drobiazgowy biznesplan. Ujmują w nim nie tylko charakter kierowanej inicjatywie, ale ponadto planowane wydatki. Zarówno gotowe biznesplany, oraz oczekiwany przelicznik dołącza się do składanego wniosku. Komisja konkursowa po precyzyjnej eksploracji otrzymanych zgłoszeń wskaże pierwszorzędne, biorąc pod uwagę sporo przyczyn. Laureaci powinni czekać na blisko 30 tysięcy złotych niezwrotnej dotacji. Niektóre instytucje nie żądają choćby posiadania wkładu własnego. Na jego skład wlicza się nakłady poniesione podczas zarządzania działalnością. Bierze się pod uwagę przede wszystkim wydatki na ZUS i US. Do wkładu własnego należy zakwalifikować ponadto przedsięwzięcia wykonane przed złożeniem wniosku. Przykładowo wypełniony wniosek o dofinansowanie.

Zasady udzielania dotacji odbiegają od siebie w porównaniu od urzędu pracy. Z tego względu decydujące jest to, aby przed uruchomieniem dokumentacji zaznajomić się z standardami konkursu.

Należy orientować się, że dotowana działalność powinna być utrzymana przez co najmniej jeden rok. W innym przypadku obdarowanego czeka zwrot pełnej dotacji.

Jak poprawnie uzupełnić dokumenty?

Większość zaintrygowanych tracą ducha do udziału w inicjatywie z uwagi na egzekwowane pisma urzędowe. Nieskończoną liczbę przeszkód sprawiają wymogi formularzy.

Wyjaśnia się, iż działający w przedstawicielstwach specjaliści wyjątkowo skwapliwie dzielą się z nimi swoimi doświadczeniami, prezentując chociażby przykładowo wypełniony wniosek o dofinansowanie. Formalności nie sprowadzają zmartwień ludziom, którzy posiadają gotowy zamysł w głowie. Wówczas zostaje im zaledwie przesłać go na kartę papieru.

Co więcej, w branży funkcjonuje cały szereg przedsiębiorstw, które ukierunkowane są na przygotowywanie tego rodzaju kwestionariuszy. W ich ofercie posiadają nie tylko gotowe biznesplany, wszakże także doradztwo zawodowe. Poprzez to możliwe jest dopasowanie odpowiedniej działalności oraz spożytkowanie swobodnego miejsca na rynku pracy.

Przyszli właściciele działalności gospodarczych, którzy czerpią zyski z dotacji z urzędu pracy chętniej uruchamiają jednoosobowe działalności. O uznaniu takich inicjatyw niechże ilustrują ilości nowych działalności gospodarczych, które powiększają się z nowym rokiem. Jest to motywacja dla urzędów pracy, żeby tego rodzaju dotacji było o wiele więcej. Podziała to ze skutkiem na wzmocnienie lokalnej gospodarki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here