Problem z otyłością u dziecka? Zaufaj profesjonalistkom!

Otyłość jest powszechnym problemem społecznym, postaw na zdrowy tryb życia!

Żyjemy w czasach powszechnego dostępu do wysoko kalorycznego i taniego pożywienia a praca większości ludzi sprowadza się do wykonywania zadań biurowych co przekłada się bezpośrednio na stan zdrowia. Otyłość biorąc pod uwagę czynniki społeczno-kulturowe stała się poważnym problemem a od czasu pandemii dotknęła również najmłodszych. Dzieci zamknięte w domach przywykły do spędzenia swojego wolnego czasu w sposób który nie sprzyja spalaniu kalorii i zdrowej aktywności fizycznej. Aby walczyć z problemem otyłości wśród dzieci i młodzieży należy postawić przede wszystkim na zdrową i zbilansowaną dietę opartą o najnowszą wiedzę z zakresu dietetyki. 

Jeżeli widzisz że twoje dziecko niebezpiecznie szybko przybiera na wadzę to postaw na zdrową i zbilansowaną dietę opartą o wysokiej jakości składniki. Samodzielne układanie diety może być dla zapracowanego rodzica sporym wysiłkiem, szczególnie w sytuacji nie znajomości najnowszych badań.  Zachęcamy do skorzystania z dzieciecaakademiadietetyczna.pl gdzie otrzymasz gotowy plan dietetyczny dostosowany do wieku dziecka i otrzymasz wsparcie w zakresie psychologii żywienia. Zachęcamy do wzięcia udziału w dostępnych warsztatach dietetycznych dzięki którym zachęcisz swoje dziecko do dbania o swoją dietę. 

Czy dieta to wszystko? 

Oczywiście sama dieta nie jest wademekum na problemy związane z otyłością a tylko wspomaga cały proces. Warto pamiętać że dziecko poza samą dobrze zbilansowaną dietą potrzebuje odpowiednio dużo wysiłku fizycznego w postaci sportu. Proste sporty zespołowe powinny  być rozwiązaniem na problemy dotyczące tuszy dziecka a wraz ze zwiększeniem się ilości spalanych kalorii samo dziecko będzie mogło sobie pozwolić na dodatkowe pyszne przekąski. Sama dieta powinna uwzględniać takie elementy jak spalane kalorie, wiek dziecka, aktywność w ciągu dnia, przyjmowane mikro i makro elementy oraz ewentualne alergie. 

Dieta nie jest czymś stałym i nigdy nie powinna być tak traktowana, w przypadku większego zapotrzebowania kalorycznego będzie ono widoczne i powinno się je uzupełnić większymi porcjami, lub dodatkowym posiłkiem. Regularne konsultacje dietetyczne warto przeprowadzać co jakiś czas dzięki czemu będziemy mieli pewność że nasza pociecha ma najlepsze możliwe warunki do rozwoju. Jeżeli poza dietą mamy problem z przyswajaniem niektórych produktów lub nasze dziecko odmawia jedzenia to warto udać się do psychodietetyka. Taki specjalista pomoże dziecku w przepracowaniu niechęci do pewnych produktów które od teraz może zacząć jeść. 

Najważniejsze w całym procesie jest wsparcie rodzica który powinien rozmawiać z dzieckiem i też przystawać na zachcianki kulinarne dzięki czemu dziecko nie będzie czuło się więźniem diety i łatwiej przyjdzie mu na trzymanie się jej wskazań. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here