Zdjęcia aranżacji kuchni w Warszawie

W jaki sposób dobierać meble do kuchni? Przede wszystkim należy wiedzieć, że meble do kuchni można kupić gotowe jako całościowy aneks w formie całościowego zestawu, złożyć z części składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zamówić zabudowę kuchenną na wymiar. Pierwsza możliwość sprawdzi się idealnie w przypadku małych mieszkań na wynajem. Miejsca roboczego jest bowiem niezwykle mało, a jakość nie zachwyca. Jedyne co tutaj jest na plus to cena takich mebli kuchennych i szybkość dostawy oraz montażu.

Kuchnia na wymiar

Jeśli myślimy o kuchni prywatnej idealnym rozwiązaniem jest już druga możliwość. Możemy tutaj bardziej manewrować zestawieniem szafek i kolorów czy rodzajów frontów. To rozwiązanie nadal jednakże nie jest pozbawiona wad. Musimy dokonywać wyboru z podanych rozmiarów szafek, często więc zostaje niezagospodarowana przestrzeń w kuchni. Co w małej kuchni robi dużą różnicę. Ponadto dobór szafek jest ograniczony, stąd też najczęściej kończy się na dobieraniu wyposażenia pod szafki, zamiast szafek pod AGD. To powoduje następne problemy. Jakość takiej zabudowy kuchennej również jest na dość niskim poziomie. Jedyne co można tutaj wymienić jako zaletę, to cena. Chociaż i tu warto się zastanowić, gdyż producentów zabudowy kuchennej na wymiar jest sporo, dlatego może się okazać, że wydająć dodatkowo naprawdę niewiele otrzymamy idealną kuchnię.

Dlaczego więc warto zdecydować się na meble kuchenne na wymiar?

zdjęcia aranżacji kuchniMaksymalne wykorzystanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są perfekcyjnie dostosowane do jej wielkości. Wykonawca kuchni na wymiar dopasuje nam ją co do centymetra.
Pełna swoboda w ustawieniu wszystkich elementów. Możliwość wybrania rozmiarów wszystkich wybranych szafek, szuflad czy półek. Jest wtedy możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakieś miejsce możemy dodać szafkę typu cargo lub dołożyć tam półki.

Zabudowanie sprzętów AGD

Wybierając meble na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko jak zwykle lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można wstawić specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której schowamy ekspres i cały kawowy zestaw. Takich opcji jest wiele więcej. Wygląd tych urządzeń często zakłóca spójność estetyczną kuchni. Umieszczając je wszystkie w zabudowie kuchennej zyskujemy lekkość, czystość linii i doskonały minimalizm wnętrza. Dodatkowo warto podkreślić, że, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej zmagań z kurzem, który na nich się zbiera.

Meble najwyższej jakości

Zabudowy kuchenne na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam zabudowę kuchenną na wymiar bierze pod uwagę nie tylko metraż, ale przede wszystkim zastosowanie i celowość danych szafek czy szuflad. Decyduje się wówczas między innymi o maksymalnym obciążeniu danej szuflady, od tego następnie zależą użyte prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Kuchnia na wymiar to estetyka na miarę naszych potrzeb. Bez znaczenia jest to, czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dopasowany do naszego gustu. Kuchnia na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Wybór frontów i korpusów jest standardowy. Dodatkowo jednak możemy decydować się na szerszy blat, co daje nam głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble kuchenne dobrać perfekcyjnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można uzyskać spójność całego domu czy mieszkania.

Z jakich materiałów meble kuchenne?

Pod uwagę brane są nie tylko kolory, ale i materiał. Można wybrać meble do kuchni z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Podejmuje się decyzję o wykończeniu: w połysku czy w macie. Wybiera się materiał blatu kuchennego. Drewno, płyta, a może granit czy marmur. W rustykalnych kuchniach na wymiar blat wykonuje się często z małych płytek ceramicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here