Poznaj technologię HIFU – nowoczesną metodę odmładzania i modelowania sylwetki

Technologia HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound), czyli zogniskowana fala ultradźwiękowa z powodzeniem zastępuje starsze, mniej skuteczne metody odmładzania i modelowania sylwetki stosowane w medycynie estetycznej. Jej zaletą jest to, że działa głęboko, przynosi trwałe i szybkie efekty, a przy tym nie uszkadza naskórka. Co warto wiedzieć o zabiegach HIFU na twarz i na ciało?

Czym jest technologia HIFU?

Metoda HIFU to nowoczesna technologia używana powszechnie w zabiegach medycyny estetycznej. Wykorzystuje terapeutyczne działanie wiązki fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Ich ogromny zasięg sprawia, że mogą przenikać na różne głębokości tkanki i oddziaływać nie tylko na jędrność skóry, ale też na grubość tkanki tłuszczowej. Jednocześnie technologia HIFU jest bezpieczna i nie powoduje uszkodzeń naskórka, aktywując jedynie procesy regeneracyjne oraz redukcję tkanki tłuszczowej, które później organizm kontynuuje przez kilka kolejnych miesięcy.

Zabieg HIFU – na czym polega?

Technologia HIFU to przede wszystkim działanie skoncentrowanych ultradźwięków, które wprowadzają w ruch komórki i aktywują ich tarcie. Pobudzone komórki zaczynają generować ciepło, co skutkuje mikrouszkodzeniami wewnątrz tkanek.

Ważne jest, aby zabieg metodą HIFU wykonywany był przez doświadczonego specjalistę, który umiejętnie dobierze parametry urządzenia (głównie głębokość wnikania ultradźwięków) do danej części ciała. Głowice o płytszym zasięgu stosowane są do zabiegów na twarz, a te o głębokim działaniu – na takie partie ciała, jak brzuch, uda czy pośladki.

Efekty HIFU na twarz i na ciało

Przykładem zastosowania technologii HIFU jest zabieg HIFU Utims, z którego skorzystamy np. w warszawskiej Klinice Miracki. Jest to terapia wszechstronna, którą można zastosować zarówno na twarz, jak i na ciało. Najważniejsze efekty HIFU to:

  • Ujędrnienie skóry i lifting twarzy

Skoncentrowana wiązka fal ultradźwiękowych, generowana przez urządzenie Utims, przenika do wszystkich trzech warstw skóry bez jej uszkadzania, powodując aktywację procesów intensywnej odbudowy. Skóra pod wpływem działania wysokiej temperatury zaczyna produkować kolagen i elastynę – białka odpowiedzialne za jej jędrność i nawilżenie.

Zastosowana na twarz technologia HIFU umożliwia wykonanie nieinwazyjnego liftingu. Zabieg ten pozwala na usunięcie bruzd i zmarszczek występujących w różnych miejscach na twarzy. Poprawia jędrność skóry oraz likwiduje depozyty tkanki tłuszczowej zlokalizowane na twarzy i szyi, np. w okolicach podwójnego podbródka. Zabiegi z użyciem technologii HIFU można nawet zastosować w tak delikatnych miejscach, jak powieki.

  • Redukcja tkanki tłuszczowej

Dzięki zastosowaniu specjalnych kartridży o dalekim zasięgu technologia HIFU oddziałuje również na głęboko zlokalizowaną, podskórną tkankę tłuszczową na brzuchu, udach, ramionach, pośladkach czy łydkach. Wytwarzana jest wówczas temperatura około 65°C, dzięki czemu komórki tłuszczowe są skutecznie rozbijane, a następnie na drodze procesów fizjologicznych, usuwane z organizmu.

Możliwość głębokiej penetracji tkanek oraz wysoka temperatura doskonale działają na redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry w tych miejscach. Dzięki temu w ramach jednego zabiegu na ciało uzyskiwany jest wielowymiarowy efekt. Przykładowo zabieg HIFU na brzuch spowoduje wyszczuplenie talii oraz zredukuje wiotkość skóry na brzuchu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów HIFU, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here