Medycyna estetyczna

Medycyna urodowa zrobiła się ostatnio niezwykle popularnym wyborem. Coraz szersze grono osób zgłasza się na wykonanie konkretnych zabiegów retuszujących ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz większe zainteresowanie spowodowało, że tworzy się więcej salonów medycyny estetycznej, a co za tym idzie ceny są bardziej niskie. Dzięki temu rozwojowi obecnie nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie zafundować wizualne poprawki. Bogactwo tychże zabiegów też jest wielka. W gamie zabiegów są również takie, które bezkonkurencyjnie wybierane są najchętniej.

Mezoterapia

To ten z najmniej inwazyjnych zabiegów. Opiera się na dostarczeniu produktów leczniczych, regenerujących lub odżywczych ściśle w obręb skóry. W efekcie mezoterapii do wszystkich z błon skóry mogą dostać się kompozycje czynne, jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, jak również pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -opiera się na dostarczaniu do wewnątrz skory substancji aktywnych za sprawą fal radiowych; wykonuję się także mezoterapię bezigłową gdzie nośnikiem (zazwyczaj witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -mechanizm bardziej skomplikowany, wykonywany przy użyciu igły; polega na dostawie związków2 aktywnych przy udziale igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Popularnie zwana często mikro peelingiem. To proces automatycznego złuszczania naskórka przy udziale konkretnie nadzorowanego ciągu mikrokryształów. Jest to zabieg, który złuszcza, ubogaca w tlen i umacnia skórę, a poza tym stymuluje produkcję kolagenu. Tym samym usprawnia pozbycie się problemów jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a czasem i nawet blizny. Zabieg ten klasyfikuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -zalecana dla osób mających skórę cienką i wymagającą, a ponadto dla alergików (w trakcie zabiegu nie gromadzi się się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; doradzana osobom z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej delikatna droga; tlen ekstra zwęża naczynia krwionośne, minimalizuję opuchliznę i poskramia wzrost bakterii; stąd też metodę tę można stosować przy czynnym trądziku, jak również w skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Zabieg polega na wypełnianiu i modelowaniu czerwieni wargowej za sprawą dostarczenia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wyczekiwanego rezultatu. Jest to szybki zabieg, zajmujący zwykle biorąc w to sondaż wstępny z pacjentem od 45 minut do godziny. Rezultaty utrzymują się przez okres od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to miano handlowe toksyny botulinowej. Rezultaty reakcji botoksu poznały najpierw neurologia i okulistyka. Jak działa botoks? Zmarszczki pojawiają się z nadmiernej działalności mięśni wokół twarzy. Mięsień ten obkurcza się, gdy dostanie pewny impuls z włókna nerwowego. Kiedy dostarczony będzie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, a przez co nie wystąpią zmarszczki. Rezultat jest widoczny przez ok. pół roku.

Za sprawą użycia botoksu można zniwelować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w okolicy ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

W rezultacie użycia botoksu jest szansa zregenerować włosy.

Liposukcja

To zabieg eliminowania zbędnego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z z wielu rożnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Robi się ją aby zredukować liczbę komórek tłuszczowych, Jednak nie zawsze staje się to dostateczne, przy znacznej ilości dodatkowych kilogramów niezastąpiona okazuje się także lipektomia (wycięcie nadmiaru rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here