Poprawa wyglądu członka i sprawności seksualnej to powody, dla których panowie najczęściej decydują się na zabiegi z zakresu urologii estetycznej. I choć Internet podsuwa nam wiele alternatywnych rozwiązań na powiększanie penisa, takich jak pompki, suplementy, ćwiczenia, tabletki czy kremy – to trudno o bardziej bezpieczne i skuteczne rozwiązania niż te, z którymi przychodzi medycyna estetyczna. Jakie opcje oferują nam gabinety?

Metody powiększania penisa 

Najbardziej inwazyjną metodą na powiększanie penisa jest chirurgiczne podcięcie więzadeł wieszadłowych, które przytrzymują go blisko kości łonowej. Zabieg jednak daje spory efekt wizualny w stanie spoczynku, natomiast niewielki we wzwodzie – tylko ok. 1 cm, jedynie na długość. Z powyższych powodów nie wykonuje się go często. Nie jest to jednak jedyna metoda poprawienia wyglądu członka. Dużo lepsze efekty daje powiększanie penisa kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem. Zabieg trwa niecałą godzinę, a rekonwalescencja wynosi 2-3 tygodnie, natomiast daje wymierne rezultaty, zarówno wizualne (wydłużenie i pogrubienie prącia), jak i seksualne. Efekt jest naturalny i utrzymuje się do 2 lat. 

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Zabieg powiększania penisa kwasem hialuronowym wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej jest bezpieczny i bezbolesny (wykonywany w znieczuleniu miejscowym). Nie niesie za sobą ryzyka powikłań, a w sposób znaczący poprawia jakość życia seksualnego. Zabieg pozwala na zwiększenie długości penisa od 1 do nawet 4 cm oraz pogrubienie go od 3 do 5 cm. Ilość tego naturalnego wypełniacza, jakim jest kwas hialuronowy, może być dostosowana do potrzeb pacjenta, po wcześniejszej konsultacji lekarskiej. 

Powiększanie penisa kwasem daje efekt naturalny, a dodatkowym jego skutkiem jest nawilżenie skóry prącia. Przez okres 2-3 tygodni po zabiegu może wystąpić obrzęk lub zasinienie. W tym czasie należy też zrezygnować z aktywności seksualnej i dbać o pielęgnację miejsca zabiegowego zgodnie z zaleceniami lekarza. Po tym czasie jednak można w pełni cieszyć się efektami zabiegu powiększania, które utrzymują się nawet do 2 lat. 

Powiększanie penisa własnym tłuszczem 

Alternatywą dla powiększania penisa kwasem hialuronowym jest lipofilling, czyli zwiększenie długości i obwodu prącia za pomocą tkanki tłuszczowej pobranej od pacjenta, najczęściej z brzucha. To najbezpieczniejsza metoda ze względu na w 100% kompatybilny materiał wypełnienia – nie niesie żadnego ryzyka alergii, a efekt jest bardzo naturalny. Co więcej, wraz z tłuszczem przenoszone są naturalnie w nim występujące komórki macierzyste, które jeszcze spotęgują efekt zabiegu.

Po tej metodzie możemy spodziewać się ok. centymetrowego wydłużenia oraz 3-4-centymetrowego pogrubienia penisa. Zabieg pobrania i wszczepienia tkanki tłuszczowej trwa ok. godzinę, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a pacjent po krótkiej obserwacji może wrócić do domu. Zalecenia po powiększaniu są podobne, jak w przypadku powiększania kwasem hialuronowym, okres rekonwalescencji również wynosi ok. 2 tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here