Zdrowie psychiczne powinno być dla nas tak samo ważne jak zdrowie fizyczne. Niestety dla wielu osób zdrowie psychiczne wciąż pozostaje kwestią drugorzędną, co prowadzi do wielu przykrych skutków. Jak zatem może pomóc poradnia zdrowia psychicznego? Kiedy się do niej zgłosić i jakich specjalistów można tam znaleźć?

Bydgoska poradnia zdrowia psychicznego

Poradnia psychologiczna Bydgoszcz oferuje pomoc zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Posiada wykwalifikowaną kadrę, która cechuje się holistycznym podejściem, pozwalającym na wykrywanie przyczyn chorób, a nie tylko na zwalczanie ich skutków. Oferuje kompleksową diagnozę różnorodnych problemów natury psychicznej, również tych mających podłoże somatyczne, ponieważ oferuje nie tylko spotkania z psychologiem, psychoterapeutą czy psychiatrą, ale również lekarzami innych specjalizacji, m.in. neurologiem i endokrynologiem.

Jakiego rodzaju choroby i zaburzenia leczy poradnia zdrowia psychicznego?

Poradnia zdrowia psychicznego w Bydgoszczy zajmuje się kompleksowym leczeniem dolegliwości natury psychicznej. Osoby dorosłe mogą w niej szukać pomocy między innymi w przypadku depresji, zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń seksualnych, zaburzeń osobowości, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, zaburzeń psychotycznych, syndromu DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików) czy uzależnień.

Z kolei rodzice niepokojący się o stan swoich dzieci, mogą przyprowadzić je na spotkania ze specjalistami w celu diagnostyki i leczenia problemów neurorozwojowych (w tym zaburzeń ze spektrum autyzmu), psychicznych chorób dziecięcych oraz innych problemów natury emocjonalnej, związanych między innymi z lękiem szkolnym czy doświadczonymi problemami w relacjach rówieśniczych. W przypadku dzieci każda nagła i nietypowa zmiana zachowania może być powodem do konsultacji ze specjalistą.

Kiedy warto zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego?

Każdy kryzys emocjonalny i brak umiejętności samodzielnego poradzenia sobie z problemami natury psychicznej może skłaniać do wizyty u specjalistów zdrowia psychicznego. Na szczególną uwagę zasługują sobie jednak takie sytuacje jak:

  • doświadczenie kryzysu życiowego w tym również traumatycznej sytuacji, na przykład związanej ze śmiercią osoby bliskiej lub katastrofą naturalną;
  • spadek nastroju, obniżenie samopoczucia, drażliwość, chwiejność emocjonalna;
  • trudności w relacjach z innymi osobami, w tym z rodziną;
  • trudności w życiu zawodowym, w szczególności wypalenie zawodowe;
  • nieuzasadniony lęk, niepokój, obawy lub napady paniki;
  • zaburzone relacje z jedzeniem, które powodują np. kompulsywne objadanie się lub nadmierne odchudzanie;
  • kryzys związany z nową sytuacją życiową, np. zmianą miejsca zamieszkania, utratą pracy.

Poradnia zdrowia psychicznego również online

Ważną cechą bydgoskiej poradni jest również możliwość prowadzenia diagnozy i terapii online. Dzięki temu nawet osoby, które nie mają możliwości, aby przyjść do przychodni, będą mogły zdecydować się na leczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here