Idzie lato - czas na pedicure!

Sezon cieplejszych dni i pokazywania stóp mobilizuje wszystkie panie do większej pielęgnacji tej części ciała. I właśnie zwłaszcza latem powinny się pięknie prezentować w klapkach, sandałkach i innych odkrytych butach. Ładnie wyglądające stopy to zresztą wizytówka kobiety zadbanej, tak samo zresztą jak dłonie. Starannie wykonany pedicure to podstawa pielęgnacji, a także gwarancja lepszego samopoczucia. Zatem pojawia się pytanie jak go wykonać? Drogie Panie, podajemy kilka, prostych rad na jego samodzielne przygotowanie.

Przed rozpoczęciem mini zabiegu medycyny estetycznej przygotuj sobie stanowisko pracy i niezbędne akcesoria. Z pewnością część z nich posiadasz w domu, jednak część będziesz musiała zakupić.

Do wykonania pedicure w domu potrzebujesz:

  • miska do moczenia stóp
  • żel do usuwania skórek
  • zmywacz, odżywka, lakier
  • pilnik, patyczek do usuwania skórek
  • pumeks, peeling do stóp, krem nawilżający
  • separator

Pedicure zacznij od starannego zmycia starego lakieru. Następnie zafunduj swoim stopom porządny relaks i przygotuj specjalną kąpiel. Do miski z ciepłą wodą dodaj swój ulubiony płyn do kąpieli, sól, mleko lub kilka kropel olejku zapachowego. Stopy moczymy przez 20 minut, a następnie zaczynamy złuszczanie starego naskórka, do tego celu używamy pumeksu na pięty i całe stopy masujemy z użyciem peelingu gruboziarnistego. Jeśli nie mamy akurat żadnego, możemy przygotować domowy peeling złożony z soli i oliwy z oliwek, działa wyśmienicie!

Stopy dokładnie suszymy ręcznikiem i zabieramy się za obcinanie i piłowanie paznokci. Nadaj im kształt jaki najbardziej lubisz, pamiętając równocześnie o tym by nie wrastały w skórę. Skórki zaś powinny być już odpowiednio zmiękczone po wcześniejszej kąpieli.  Odsuwamy je delikatnie przy pomocy drewnianego patyczka.

Teraz czas na nawilżanie. Wmasuj w stopy dużą ilość kremu nawilżającego i pozostaw na chwilę do wchłonięcia. Jeśli chcesz by efekt był jeszcze lepszy nałóż na stopy foliowe woreczki, a na nie wełniane skarpety. Po takiej terapii efekt będzie naprawdę oszałamiający – stopy będą nie tylko solidnie nawilżone, ale również dogłębnie odżywione.

Po kilku minutach ściągnij skarpetki i odtłuść stopy przy pomocy wacika zwilżonego zmywaczem.  Zaczynamy malowanie. Możesz użyć separatora, który ułatwi nakładanie lakieru, bo palce nie będą się ze sobą stykać. Na pierwszy rzut idzie odżywka lub baza podkładowa. Po wyschnięciu pozostaje już nałożenie na paznokcie naszego ulubionego odcieniu lakieru. By kolor był bardziej wyrazisty i by trzymał się dłużej nałóż dwie warstwy. Poczekaj do wyschnięcia i posmaruj stopy oliwką dla dzieci.

Jak widać wykonanie domowego pedicure nie jest wcale takie trudne, ani czasochłonne, a zabieg należy wykonywać raz na 3 tygodnie. Efekt pięknie wypielęgnowanych stóp gwarantowany!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here